• GoHome Professional
www.indomio.rs što manji 1.sprat - GoHome pretraga malih oglasa na Internetu
  • www.indomio.rs što manji 1.sprat - GoHome pretraga malih oglasa na Internetu
  • Detaljno pretraživanje »
  • Nekretnine

    - www.indomio.rs što manji 1.sprat

  • Za upit "www.indomio.rs što manji 1.sprat" pronađeno 3 720 nekretnina - prosečna cena 1.367 €/m2

Filtriraj

  •  Po kvadraturi
    • 70 m2
    • do 80 m2
    • 80 m2 (prosečna kvadratura)
    • barem 80 m2
    • 100 m2
  •  Po ceni
    • do 100000 eura
    • do 130000 eura (prosečna cena)
    • do 150000 eura
    • do 1300 eura/m2 (prosečna cena)
  • Slike

Pretraženo 199 943 nekretnina (58 agencija i portala)

  Izdavanje, Stan, NIŠ, 250 €, 43,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

19.04.2026.,

www.indomio.rs

Izdaje se dvosoban stan, na atraktivnoj lokaciji, u blizini Šojke. Nalazi se na prvom spratu, stambene zgrade bez lifta. Stan je funkcionalan i izdaje se nenamešten. Površina stana je 43m2. Sastoji se iz ulaznog hodnika, dnevnog boravka, odvojene kuhinje sa trpezarijom, spavaće sobe,....

 
 
 
 
-2%

Promena cene sa 122.810 € na 119.995 € dana 10.05.2026.
Pronađite sve nekretnine kojima je pala cena

Stan, NOVI SAD, 119.995 €, 43,00 m2 cca 2790 €/m2
 

Kretanje cena nekretnine:
08.05.2026 - 122.810 €
10.05.2026 - 119.995 €

Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

08.05.2026.,

www.indomio.rs

Na prodaju jednoiposoban stan na Novom Naselju u Novom Sadu. Stan je kompletno namešten i spreman za useljenje, idealan kako za život, tako i kao investicija za izdavanje. Stan površine 43m² nalazi se na 1. spratu i odlikuje se funkcionalnim rasporedom i dobrom osvetljenošću. Karakteristike:....

 
 
 
  Izdavanje, Stan, NOVI SAD, 500 €, 43,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

17.10.2025.,

www.indomio.rs

Centar, dvosoban, 43m² ++|++ Dvosoban, kompletno namešten stan u strogom centru Novog Sada, kod kafića "Trčika". Stan se nalazi na prvom spratu u zgradi bez lifta. Ukupna cena zakupnine sa svim troškovima uključujući i internet i kablovsku iznosi 600 evra. Stan je dvorišno....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Grbavica, 148.700 €, 43,00 m2 cca 3460 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

12.10.2025.,

www.indomio.rs

Prodajemo Lep Dvosoban stan 43 m2 u Novogradnji na TOP-TOP LOKACIJIstan se nalazi na Prvom spratu zgrade, dvorišne je orijentacije,ističe se kvalitetna ugradnja modernih Inovacija,Domaća Keramika, Hrastov Parket,Medijapan Stolarija sa petokomornim PVC profilom,Kupatilske sanitarije....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Adice, 93.000 €, 43,00 m2 cca 2160 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

11.07.2025.,

www.indomio.rs

Ukoliko tražite savršen spoj praktičnosti, ekonomičnosti i kvaliteta gradnje – ovaj jednoiposoban stan u izgradnji predstavlja idealnu priliku za vas. Useljiv već u septembru, ovaj stan od 43m2 nalazi se na prvom spratu stambene zgrade u novogradnji na samom početku Adica, na granici....

 
 
 
  Izdavanje, Stan, BEOGRAD, Crveni Krst, 800 €, 43,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

06.05.2026.,

www.indomio.rs

Izdaje se luksuzno opremljen dvosoban stan površine 43 m2, smešten na prvom spratu uredno održavane zgrade sa liftom, na jednoj od najtraženijih lokacija na Vračaru - Južni bulevar.Stan je kompletno opremljen nameštajem i tehnikom iznad standarda i spreman za useljenje od 01.07.2026.....

 
 
 
  Izdavanje, Stan, BEOGRAD, 700 €, 43,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

17.04.2026.,

www.indomio.rs

U neposrednoj blizini Hrama Svetog Save i svih infrastrukturnih objekata neophodnih za svakodnevno neometano funkcionisanje (osnovna škola, ugostiteljski objekti, supermarketi, apoteke) nalazi se dobro održavana zgrada novije gradnje. Na prvom spratu otvaraju Vam se vrata funkcionalnog....

 
 
 
  Izdavanje, Stan, BISTRICA, 450 €, 43,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

25.02.2026.,

www.indomio.rs

KOMPLETNO NAMEŠTEN DVOSOBAN STAN, NOVOSADSKOG SAJMA---Agencijska šifra: 9108639.Kompletno namešten, odmah useljiv dvosoban stan koji se nalazi na 1. spratu stambene zgrade locirane u ulici Bore Prodanovića. Potreban depozit u visini mesečne zakupnine. Useljiv od 01.03Agencijska provizija....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, 124.000 €, 43,00 m2 cca 2880 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

10.04.2026.,

www.indomio.rs

Na prodaju je dvosoban stan u Novom Sadu, u naselju Novo Naselje. Stan se nalazi na prvom spratu u zgradi od pet spratova, bez lifta, što ga čini praktičnim izborom za svakodnevno stanovanje. Takođe zgrada ima dve biciklane na korišćenje. Površina stana je 43 m², a prodaje se namešten,....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Podbara, 132.870 €, 43,00 m2 cca 3090 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

24.04.2026.,

www.indomio.rs

Prodaje se funkcionalan dvosoban stan u novogradnji na Podbari, projektovane površine 43 m². Stan se nalazi u kvalitetno građenoj zgradi na prvom spratu i predstavlja odličnu priliku kako za život, tako i za investiciju. Raspored stana je veoma praktičan i obuhvata dnevni boravak....

 
 
 
  Izdavanje, Stan, BEOGRAD, 350 €, 43,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

17.05.2026.,

www.indomio.rs

U prilici smo da Vam ponudimo 1,5 stan , namesten sa pripadujucim parking mestom u Sejkinoj ulici . Stan se nalazi na prvom spratu, poseduje i lepu terasu i odmah je useljiv. Agencijska provizija 50% Reg.br.070 prostorije .

 
 
 
 
-3%

Promena cene sa 60.000 € na 58.000 € dana 03.04.2026.
Pronađite sve nekretnine kojima je pala cena

Stan, JAGODINA, 58.000 €, 43,00 m2 cca 1350 €/m2
 

Kretanje cena nekretnine:
01.04.2026 - 60.000 €
03.04.2026 - 58.000 €

Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

01.04.2026.,

www.indomio.rs

Prodaje se jednoiposoban stan na prvom spratu površine 43m2 bez terase u mirnom delu grada u naselju Pivara. Stan se sastoji od hodnika, spavaće sobe, dnevnog boravka sa kuhinjom i trpezarijom, ostavom, kupatilom i velikom terasom. Poseduje i pripadajući podrum. PVC stolarija, podna....

 
 
 
  Stan, NIŠ, 58.000 €, 43,00 m2 cca 1350 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

01.05.2026.,

www.indomio.rs

Hitna prodaja! U ponudi je j ednoso ban stan površine 43m , smešten na prvom spratu kvalitetne stambene zgrade , u u samom centru Niške Banje, na nekoliko koraka od šetališta i parka. Lokacija je mirna, a istovremeno odlično povezana sa svim delovima grada, a autobusko stajalište....

 
 
 
  Izdavanje, Stan, NOVI SAD, Grbavica, 590 €, 43,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

24.04.2026.,

www.indomio.rs

Izdaje se potpuno nov, luksuzno opremljen dvosoban stan od 43 m² na Grbavici u Novom Sadu. Stan se nalazi u novoj zgradi, na 1. spratu od ukupno 4, i urađen je po visokim i smart home standardima. Sastoji se od dnevnog boravka sa kuhinjom i trpezarijom, spavaće sobe, kupatila i terase.....

 
 
 
  Stan, NIŠ, Medijana, 93.000 €, 43,00 m2 cca 2160 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

15.05.2026.,

www.indomio.rs

Prodaje se jednoiposoban stan, površine 43m2, na prvom spratu stambene zgrade sa dva lifta. Zgrada je pozicionirana na odličnoj lokaciji, na uglu Sremske i Bulevara Nemanjića. Strukturu stana čini ulazni hodnik, dnevna soba, trpezarija, kuhinja, kupatilo i lodja. Grejanje u stanu....

 
 
 
  Izdavanje, Stan, NIŠ, Medijana, 300 €, 43,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

15.05.2026.,

www.indomio.rs

Izdaje se jednoiposoban stan, površine 43m2, na prvom spratu stambene zgrade sa dva lifta. Zgrada je pozicionirana na odličnoj lokaciji, na uglu Sremske i Bulevara Nemanjića. Strukturu stana čini ulazni hodnik, dnevna soba, trpezarija, kuhinja, kupatilo i lodja. Grejanje u stanu je....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, 120.000 €, 43,00 m2 cca 2790 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

15.05.2026.,

www.indomio.rs

Oglašavamo prodaju nameštenog, dvosobnog stana na Novom naselju sa komplet belom tehnikom, sa pogledom orijentisanim na park i zelenilo. Stan je izuzetno svetao i topao, odiše jako dobrom energijom. Nalazi se u četvorospratnoj zgradi od žute fasadne cigle, na prvom spratu bez lifta.....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, 126.900 €, 43,00 m2 cca 2950 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

01.04.2026.,

www.indomio.rs

Prodajemo prelep, renoviran stan u blizini ulice Cara Dušana. Stan je dvorišno orjentisan, na 1. spratu u zgradi bez lifta. Odličan raspored. U blizini Bolnice, Osnovne škole, Univerexporta. Uknjiżen je, mogućnost kupovine putem stambenog kredita. .

 
 
 
 
-10%

Promena cene sa 300 € na 270 € dana 15.05.2026.
Pronađite sve nekretnine kojima je pala cena

Izdavanje, Stan, NIŠ, 270 €, 43,00 m2
 

Kretanje cena nekretnine:
11.05.2026 - 300 €
15.05.2026 - 270 €

Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

11.05.2026.,

www.indomio.rs

U ponudi je jednosoban stan u kući na prvom spratu, sa odvojenim ulazom i zasebnim strujomerom, površine 43m2. Sastoji se iz ulaznog hodnika, prostranog dnevnog boravka sa odvojenim spavaćim delom, odvojene kuhinje, terase i kupatila. Postoji mogućnost grejanja na struju TA peć. Nalazi....

 
 
 
  Izdavanje, Stan, BEOGRAD, Crveni Krst, 800 €, 43,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

06.05.2026.,

www.indomio.rs

Izdaje se luksuzno opremljen dvosoban stan od 43 m2 na prvom spratu, na Crvenom krstu, na Vračaru. Stan je kompletno opremljen, sa terasom, garderoberima, kaminom, sigurnosnim vratima i video nadzorom. Parking mesto sa barijerom na daljinski uključeno je u cenu. Useljiv od 1.7. Za....

 
 
 
  Stan, BEOGRAD, 181.000 €, 43,00 m2 cca 4210 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

08.05.2026.,

www.indomio.rs

Bulevar kralja Aleksandra, 1/7, cg-Stvarna površina-43m2 , ugovorna površina-36.00m2, U ponudi odličan 1.5 stan u Bulevaru kralja Aleksandra, Lipov lad. Nalazi se na prvom spratu i gleda na Bulevar kralja Aleksandra. Stan se sastoji od hodnika, dnevne sobe sa trpezarijom, spavaće....

 
 
 
  Izdavanje, Stan, NOVI SAD, Liman IV, 430 €, 43,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

26.04.2026.,

www.indomio.rs

IZDAVANJE STANA NOVI SAD – LIMAN 4 | 2 SOBAN, 43m², LIFT, 430€ Izdaje se dvosoban stan na atraktivnoj lokaciji u Novom Sadu – Liman 4. Stan se nalazi na 1. spratu novije zgrade sa liftom i predstavlja odličan izbor za pojedince, parove ili manje porodice. Stan površine 43m² je funkcionalno....

 
 
 
  Izdavanje, Stan, NOVI SAD, Podbara, 380 €, 43,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

06.05.2026.,

www.indomio.rs

ponuda br. 1899 – 2-soban 43m2, centar, Podbara, ul. Đorđa Rajkovića 1.sprat (lift) PET FRIENDLY (samo maćka) Useljiv odmah Mesečna cena zakupa: 380e + depozit Agencijska provizija u skladu sa opštim uslovima poslovanja agencije - 50 % od dogovorenog iznosa 1.mesečne zakupnine. Kontakt....

 
 
 
  Izdavanje, Stan, BEOGRAD, Lekino Brdo, 690 €, 43,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

15.05.2026.,

www.indomio.rs

U ponudi je svetao i funkcionalan stan površine 45m² uknjižen na 43m², smešten u mirnoj ulici Maksima Gorkog, u srcu Vračar. Stan se nalazi na prvom spratu održavane zgrade sa liftom. Po strukturi je jednosoban i sastoji se od dnevne sobe, odvojene spavaće sobe, kuhinje koja je u....

 
 
 
  Izdavanje, Stan, NIŠ, Pantelej, 350 €, 44,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

03.04.2026.,

www.indomio.rs

Izdaje se odličan jednoiposoban stan na Panteleju uneposrednoj blizini drugog kružnog toka. Nalazi se na prvom spratu zgrade koja ima lift i koja nije priključena na centralno grejanje. Površitna stana je 44m2. Sastoji se od ulaznog predsoblje, kupatila, izdvojene spavaće sobe, dnevne....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Grbavica, 150.834 €, 44,00 m2 cca 3430 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

27.03.2026.,

www.indomio.rs

Stanovi u izgradnji u Centru Novog Sada 43,72m Lokacija: Centar (Srbija, Novi Sad, Novi Sad) Ulica i broj: Pap Pavla Sobnost: Dvosoban Kvadratura: 44m2 Stanje objekta: U izgradnji Nivo u zgradi: 1. sprat Dodatne informacije Terasa, Lift, Parking, garaža, Internet, Telefon, Satelitska,....

 
 
 
  Izdavanje, Stan, NOVI SAD, 500 €, 44,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

15.05.2026.,

www.indomio.rs

Izdaje se dvosoban namešten stan u Bulevaru oslobođenja, smešten na prvom spratu zgrade sa liftom i opremljen klimom, TV-om, veš mašinom, peglom, posteljinom i kompletnom kuhinjom uz centralno grejanje. Zakup se ostvaruje na minimalni period od šest meseci uz obavezan depozit u visini....

 
 
 
  Stan, RAŠKA, 145.000 €, 44,00 m2 cca 3300 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

08.11.2024.,

www.indomio.rs

Luksuzno opremljen stan u naselju “Vidik” u ul.Stefana Prvovenčanog na 6 km od centra Kopaonika. Stan se nalazi na prvom spratu zgrade sa liftom i etažnim grejanjem na struju, u kupatilu je podno gejanje. Uknjižena površina stana je 44 m2 i sastoji se od ulaznog hodnika, dnevnog boravka....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, 122.000 €, 44,00 m2 cca 2770 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

20.09.2024.,

www.indomio.rs

JEDNOIPOSOBAN 44m² – 122.000€ CARA DUŠANA 10087. PRVI SPRAT.UKNJIŽEN.LIFT.KLIMA. OSTAVA.TERASA.NAMEŠTEN. .

 
 
 
  Izdavanje, Stan, NIŠ, 350 €, 44,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

01.05.2026.,

www.indomio.rs

Izdaje se nov stan površine 44m2 na prvom spratu u zgradi sa liftom. Sastoji se od ulaznog hodnika, trpezarije sa kuhinjom,dnevne sobe, spavaće sobe, kupatila i terase. Grejanje je na struju. Komplet je opremljen nameštajem i svom potrebnom belom tehnikom. Lepo je osvetljen i orijentisan.Stan....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Grbavica, 135.000 €, 44,00 m2 cca 3070 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

23.01.2026.,

www.indomio.rs

U prilici smo da vam ponudimo dvosoban renoviran stan na Grbavici. Nalazi se na sjajnoj lokaciji, na idealnom prvom spratu u zgradi novije gradnje sa liftom, podrumom i parkingom za stanare u dvorištu zgrade. Na svega par minuta hoda od centra grada i važnih gradskih sadržaja. Stan....

 
 
 
  Izdavanje, Stan, NOVI SAD, Podbara, 380 €, 44,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

24.04.2026.,

www.indomio.rs

Moderan stan od 44 m² nalazi se u Novom Sadu, u naselju Podbara, na prvom spratu zgrade od ukupno pet spratova. Po strukturi je 1.5 soban i predstavlja praktično rešenje za udoban gradski život. Lokacija je jedna od glavnih prednosti ovog stana, jer Podbara pruža dobru povezanost....

 
 
 
  Stan, VRNJAČKA BANJA, 140.000 €, 44,00 m2 cca 3180 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

30.12.2022.,

www.indomio.rs

Jednosoban stan na samom šetalištu, sa prelepim pogledom na reku i banjski park. Smešten je na prvom spratu stambene zgrade. Stan je površine 44m², sastoji se od dnevne sobe sa kuhinjom, spavaćom sobom, kupatilom i terasom. Prodaje se namešten. Grejanje je sa inverter klimom a postoji....

 
 
 
 
-5%

Promena cene sa 400 € na 380 € dana 29.03.2026.
Pronađite sve nekretnine kojima je pala cena

Izdavanje, Stan, NOVI SAD, 380 €, 44,00 m2
 

Kretanje cena nekretnine:
11.03.2026 - 400 €
29.03.2026 - 380 €

Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

11.03.2026.,

www.indomio.rs

Izdajemo odličan stan u mirnom delu Petrovaradina u Preradovićevoj ulici. Stan je pozicioniran na prvom spratu i kompletno je namešten . Useljiv od 01.04.2026. Potreban depozit u visini kirije. Za više informacija oko razgledanja nekrtnine pozovite +381668442266. Vaš siguran partner....

 
 
 
  Stan, NIŠ, Pantelej, 92.000 €, 44,00 m2 cca 2090 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

25.03.2026.,

www.indomio.rs

Na Panteleju se gradi nova stambena zgrada sa 13 stanova spratnosti P+4 sa liftom .U ponudi je poslednji stan. 1.sprat 44,30m2; po ceni od 92000 evra sa PDV-om. USELJAVANJE JULA 2026 god. za više informacija ili razgledanje ove nekretnine pozovite Agenciju RESPEKT na broj 064 1750056....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Novi Bulevar, 103.000 €, 44,00 m2 cca 2340 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

18.01.2022.,

www.indomio.rs

2309, 063 547 298 Branka, Odličan, kompletno renoviran stan na prvom spratu u novijoj zgradi. Dvorišno orijentisan, postoji mogućnost parkiranja u dvorištu. .

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, 104.290 €, 44,00 m2 cca 2370 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

22.09.2025.,

www.indomio.rs

*NAŠA PREPORUKA*Prodajemo Lep Dvosoban stan 44 m2 u Novogradnji na TOP LOKACIJIstan se nalazi na Prvom spratu zgrade, ulično je orijentisan,ističe se kvalitetna ugradnja,Šestokomorna stolarija nemačkog profila,Sigurnosna vrata čelične konstrukcije prelepog dizajna u prirodnoj....

 
 
 
  Izdavanje, Stan, BEOGRAD, Savski Venac, 380 €, 44,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

10.04.2026.,

www.indomio.rs

tan je na 1. spratu u dobro održavanoj vojnoj zgradi, sa liftom i video nadzorom. Redovno je održavan i zbog svoje veličine idealan je za samce ili parove (44m2). Odmah dostupan za izdavanje. Prostorije: - Predsoblje (prostor za odlaganje i cipelarnici) - Kupatilo (kada, toalet, veš....

 
 
 
  Izdavanje, Stan, BEOGRAD, Terazije, 720 €, 44,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

28.02.2025.,

www.indomio.rs

Apartman se nalazi na 1. spratu stambene zgrade, opremljene liftom i interfonom​. Po strukturi je dvosoban, površine je 44m2. Stan je​ potpuno ​renoviran​ i opremljen novim nameštajem​ i ​kompletnom bel​om tehnik​om​: mašina za pranje i sušenje veša, frižider sa zamrzivačem, LCD TV​....

 
 
 
 
-5%

Promena cene sa 600 € na 570 € dana 13.05.2026.
Pronađite sve nekretnine kojima je pala cena

Izdavanje, Poslovni prostor, NOVI SAD, Grbavica, 570 €, 44,00 m2 cca 13 €/m2
 

Kretanje cena nekretnine:
24.04.2026 - 600 €
13.05.2026 - 570 €

Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

20.04.2026.,

www.indomio.rs

Izdaje se stan u novoj zgradi na odličnoj lokaciji sa parking mestom. Stan se nalazi na 1. spratu i ima pogled na Bulevar cara Lazara. Sastoji se od: -Dnevne sobe sa trpezarijom i kuhinjom -Spavaće sobe -Kupatila -Hodnika -Terase Grejanje je gradsko, sa kalorimetrima, plaća se po....

 
 
 
  Izdavanje, Stan, SUBOTICA, 280 €, 44,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

29.04.2026.,

www.indomio.rs

Izdaje se stan u novogradnji na prvom spratu, površine 44 m2. U svom sastavu ima predsoblje, dnevnu sobu sa kuhinjom, spavaću sobu i terasu. Grejanje je podno na gas. .

 
 
 
  Izdavanje, Stan, BEOGRAD, Vukov Spomenik, 700 €, 44,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

26.04.2026.,

www.indomio.rs

Izdaje se namešten jednoiposoban stan površine 44 m2 u blizini Đeram pijace, na Zvezdari. Stan se nalazi na prvom spratu novogradnje sa liftom i odmah je useljiv. Stan je funkcionalno organizovan i sastoji se od dnevnog boravka, spavaće sobe, kuhinje sa trpezarijom, kupatila i terase.....