• GoHome Professional
oglasi.rs parking do 190000 eura podrum 70 m2 - GoHome pretraživač za nekretnine - oglasi na Internetu
  • oglasi.rs parking do 190000 eura podrum 70 m2 - GoHome pretraživač za nekretnine - oglasi na Internetu
  • Detaljno pretraživanje »
  • Nekretnine

    - oglasi.rs parking do 190000 eura podrum 70 m2

  • Za upit "oglasi.rs parking do 190000 eura podrum 70 m2" pronađeno 252 nekretnina - prosečna cena 2.084 €/m2

Filtriraj

  •  Po kvadraturi
    • 70 m2 (malo manji)
    • 70 m2 (malo veći)
  •  Po ceni
    • 180000 eura (malo jeftiniji)
    • 190000 eura (malo skuplji)
    • do 2200 eura/m2 (prosečna cena)
  • Slike

Pretraženo 200 286 nekretnina (58 agencija i portala)

  Stan, NOVI SAD, Telep, 140.000 €, 70,00 m2 cca 2000 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

12.05.2024.,

www.oglasi.rs

TELEP, 70m2, TROIPOSOBAN Prodaje se troiposoban stan od 70m2 u atraktivnoj i modernoj vili od svega 6 stanova u celoj zgradi. Nalazi se na 1. spratu. Stan je moderno dizajniran sa velikim i prostranim predsobljem iz kog se ulazi u ostale prostrorije: dnevni boravak sa kuhinjom i trpezarijom,....

 
 
 
  Kuća, SVRLJIG, 39.000 €, 70,00 m2 cca 560 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

16.09.2025.,

www.oglasi.rs

Na prodaju kuća u Lalincu uknjižene površine 70m2 sa pomoćnim objektima na placu od 17,28a. Kuća se sastoji od dnevne sobe sa trpezarijom i kuhinjom, iz koje se ulazi u špajz, kupatila, 3 spavaće sobe. Takođe, na imanju se nalazi I stara kuća, staja, prostorija za odlaganje sena i....

 
 
 
  Stan, BEOGRAD, Savski Venac, 63.000 €, 70,00 m2 cca 900 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

16.09.2025.,

www.oglasi.rs

3.0, 70m2+terasa 4m2, VPR/III, telefon, interfon, video nadzor, podrum, parking. Uknjižen. Stan salonskog tipa na odličnoj lokaciji u blizini Gazele, Skyline, Beograda na vodi, Kliničkog centar, tržnih centara , škola i vrtića. Sastoji se od predsoblja, 3 spavaće sobe,2 renovirana....

 
 
 
Nekretnine sa slikom za upit 'oglasi.rs parking do 190000 eura podrum 70 m2'
168.540 €
178.450 €
164.800 €
  Stan, NOVI SAD, Telep, 129.780 €, 70,00 m2 cca 1850 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

22.02.2024.,

www.oglasi.rs

Porodičan stan u mirnom delu grada. U ceni rezervisano parking mesto. Sa malim ulaganjem dobijate svoj mir i tišinu u lepoj nekretnini. Blizina svih neophodnih sadržaja - škole, marketi, gradski prevoz Idealan kako za život, tako i za izdavanje. Retko u ponudi! 021/425-112, 064/8222146,....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Socijalno, 200.000 €, 70,00 m2 cca 2860 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

16.09.2025.,

www.oglasi.rs

Oglašavamo prodaju renoviranog, komfornog trosobnog stana sa garažom, samo 5 minuta od centra grada. Zgrada kvalitetne gradnje, renomiranog investitora. Ovaj stan pruža prostor, svetlost i udobnost koji su vam potrebni za savršen život. Sjajan je za mlade parove, porodice ili sve....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Vidovdansko Naselje, 127.000 €, 70,00 m2 cca 1810 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

27.05.2025.,

www.oglasi.rs

Na prodaju – Nov, useljiv stan na Vidovdanskom naselju, 70m², 4 sobe, 2 terase Prodaje se četvorosoban stan od 70m² u novoizgrađenom delu Vidovdanskog naselja. Stan se nalazi u zgradi koja još nije u potpunosti završena, ali je stan potpuno useljiv i funkcionalan. Idealan je za porodični....

 
 
 
  Stan, KAMENICA, 173.700 €, 70,00 m2 cca 2480 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

24.01.2025.,

www.oglasi.rs

Sremska Kamenica - Popovica - Izgradnja sa mogućnošću povrata PDV-a - LUX Terasa, Lift, Parking, garaža, Podrum, ostava, Internet, Telefon, Satelitska, kablovska TV, Prilagodjen osobama sa posebnim potrebama, Klima.

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Telep, 140.000 €, 70,00 m2 cca 2000 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

12.05.2024.,

www.oglasi.rs

Stan je na prvom spratu, moderno dizajniran sa velikim i prostranim predsobljem iz kojeg se ulazi u sve prostorije. Dnevni boravak i kuhinja su prostrani i pružaju mogućnost da se podele u dve zasebne celine. Kuhinja je radjena po meri i ostaje u stanu ali bez ugradnih elemenata (šporet....

 
 
 
  Stan, PETKOVICA, 70.000 €, 70,00 m2 cca 1000 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

24.01.2025.,

www.oglasi.rs

Agencijski ID: 112805, 24a, prizemna, struja, terasa, uknjižen, nov, ulaz dobar, novogradnja, fasada nova, parking, dvorište/bašta, podrum, može zamena(), mogućnost proširenja, cela. Pre ulaska u Barajevo se prodaje kuca koja se prostire na 24a placa. Sam plac nije ogradjen a kuca....

 
 
 
  Stan, PADINSKA SKELA, 65.000 €, 70,00 m2 cca 930 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

24.01.2025.,

www.oglasi.rs

Stan u naselju Padinska Skela -Tovilište.Po strukturi 2.0 HITNA PRODAJA Terasa, Parking, garaža, Podrum, ostava, Internet, Satelitska, kablovska TV, Klima.

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Bulevar, 197.760 €, 70,00 m2 cca 2830 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

22.02.2024.,

www.oglasi.rs

Predstavljamo Vam odličan trosoban stan na veoma mirnoj lokaciji, u blizini svih potrebnih sadržaja.Sama zgrada je novijeg datuma i prilikom gradnje korišćeni su vrhunski materijali. Stan je veoma svetao, pun dnevne svetlosti, odličnog rasporeda gde se iz hodnika ulazi u sve prostorije.Sastoji....

 
 
 
  Kuća, NIŠ, Medijana, 127.500 €, 70,00 m2 cca 1820 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

16.09.2025.,

www.oglasi.rs

Prodaje se trosoban stan u kući, na I spratu, na Trošarini. Stan je površine 70m2. Nalazi se na placu površine 2,56ari. Sastoji se od hodnika, dnevnog boravka sa trpezarijom, kuhinje, dve spavaće sobe i kupatila. Komforan i funkcionalan. Stan poseduje ostavu u suterenu 12m2, pomoćni....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Telep, 178.670 €, 70,00 m2 cca 2550 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

16.09.2025.,

www.oglasi.rs

Vila je namenjena porodicama koje zahtevaju najviši nivo komfora, diskrecije, kvaliteta, sigurnosti i luksuza. Svi stanovi su četvorosobni sa prostranom dnevnom sobom koja čini celinu zajedno s kuhinjom i trpezarijom, odvojene tri spavaće sobe sa prirodnom svetlošću, terasa, kupatilo....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Adice, 80.000 €, 70,00 m2 cca 1140 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

16.09.2025.,

www.oglasi.rs

Agencijski ID: 105666, SUT/, uknjižen, garaza, parking, podrum, ostava. Prodaje se opremljen trosoban stan u suterenu zgrade 70 m2 sa odvojenom ostavom. Stan ima sopstveni ulaz od ostalih stanara. U katastru se vodi kao poslovni prostor, svi racuni prebaceni na stambene. Niski troskovi,....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Liman III, 180.000 €, 70,00 m2 cca 2570 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

27.05.2025.,

www.oglasi.rs

Porodični stan na Limanu 3, na uglu Balzakove u Bul. Despota Stefana. Zgrada ima izlaz na obe ulice. Prvi i jedini vlasnici. Stan je dobro očuvan i sa svih strana okružen drugim stanovima. Ima prostranu terasu koja nije uračunata u kvadraturu. U neposrednoj je blizini osnovne škole,....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Petrovaradin, 151.200 €, 70,00 m2 cca 2160 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

24.01.2025.,

www.oglasi.rs

Zatvoren kompleks je namenjen za luksuzno stanovanje, smešten na obroncima Fruške gore, potez Alibegovac, koji omogućava mir i priprivatnost, a takođe je poziconiran blizu centra grada, na samo pet minuta vožnje od tržnog centra Promenada. Četvorosoban stan na drugom spratu u urbanoj....

 
 
 
  Stan, BEOGRAD, Palilula, 207.000 €, 70,00 m2 cca 2960 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

27.05.2025.,

www.oglasi.rs

2.0, 70m2, terasa, 5/10, dva lifta, CG, podrum, interfon, telefon. Uknjižen bez kvadrature. Na preknjižbi. Izuzetno svetao, dvosoban stan, lako adaptibilan u trosoban. Nalazi se na odličnoj lokaciji u neposrednoj blizini Hale Pionir. U blizini se nalaze još i dva vrtića, dve Osnovne....

 
 
 
  Poslovni prostor, KRAGUJEVAC, Centar, 95.000 €, 70,00 m2 cca 1360 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

16.09.2025.,

www.oglasi.rs

U centru Kragujevca, na prodaju lokal površine 45 m2, koji je podeljen na dva dela. Lokal je do ulice, koja je prometna, pogodan je za razne delatnosti, nalazi se u stambenoj zgradi i uz njega ide pripadajući podrum površine 25 m2, pogodan za ostavu, ali se može koristiti i u druge....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Liman III, 185.400 €, 70,00 m2 cca 2650 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

16.09.2025.,

www.oglasi.rs

Fenomenalan dvosoban Limanski stan sa potencijalom prepravke u trosoban. Jedna od najboljih lokacija za život u gradu, neposredna blizina Limanskog parka i Štranda. Komforan sa odvojenom kuhinjom, odvojenim trpezarijskim prostorom, dnevnim boravkom od 25m2, i prostranom spavacom sobom,....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Socijalno, 138.000 €, 70,00 m2 cca 1970 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

24.01.2025.,

www.oglasi.rs

Agencijski ID: 113541, III/III, dupleks, terasa, uknjižen, parking. HITNO!!! EXTRA POVOLJNO!Prodajem odličan troiposoban dupleks stan u blizini Centra Novog Sada na trećem spratu bez lifta. Stan je uknjižen zbog kosina na 70m2 ali u prirodi on ima 86m2. Nalazi se u mirnoj ulici i....

 
 
 
  Stan, NIŠ, Pantelej, 126.800 €, 71,00 m2 cca 1790 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

16.09.2025.,

www.oglasi.rs

Novogradnja Pantelej, DIREKTNA Prodaja Stanova, stan od 71m2 sa prostranim dnevnim boravkom, kuhinjom, trpezarijom i terasom, dve spavace sobe, odvojenim kupatilom i wc. Stanovi u izgradnji na Panteleju, Somborski Bulevar. Stanovi kvadratura od 37m2, do 74m2. Zgrada kvalitetne izrade,....

 
 
 
  Stan, BEOGRAD, Braće Jerković, 199.900 €, 69,00 m2 cca 2900 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

16.09.2025.,

www.oglasi.rs

Odličan stan, po strukturi 3.0, renoviran, bez ulaganja. Izuzetno svetao, dvostrano orjentisan. U sve prostorije se ulazi iz hodnika. U stanu ostaje ugradna kuhinja. Javni parking ispred zgrade. Odlično pozicioniran u naselju. Blizina gradskog prevoza, škole, marketa. Odlična saobraćajna....

 
 
 
  Stan, MAJUR, 125.660 €, 71,00 m2 cca 1770 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

16.09.2025.,

www.oglasi.rs

Nekretnina se nalazi na odličnoj lokaciji, u neposrednoj blizini Beogradske kapije i Varadinskog mosta. Komforan stan koji se sastoji od dnevnog boravka (24.7m2), sobe (23.2m2 plus galerija 8.26m2), kuhinje (10m2), kupatila (2.9m2) i hodnika (10m2). Garaža oko 12m2 koja se koristi....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Grbavica, 195.000 €, 71,00 m2 cca 2750 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

16.09.2025.,

www.oglasi.rs

Prodaje se odličan stan u Novom Sadu, naselje Grbavica u mirnoj ulici, površine 71m2. Lokacija je povezana sa svim gradskim sadržajima. Stan se nalazi na drugom spratu stambene zgrade sa liftom, koja je građena pre 20tak godina. Stan sadrži: predsoblje, dnevni boravak sa trpezarijom....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Sajlovo, 124.320 €, 71,00 m2 cca 1750 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

16.09.2025.,

www.oglasi.rs

Troiposoban stan na mirnoj porodičnoj lokaciji na Sajlovu! Stan se prostire na dve etaže – na prvoj se nalazi prostran dnevni boravak i trpezarija u otvorenom konceptu, uvučena kuhinja i kupatilo sa prirodnom ventilacijom. Na spratu su smeštene tri spavaće sobe i dodatno kupatilo.....

 
 
 
  Stan, BEOGRAD, Voždovac, 185.990 €, 69,00 m2 cca 2700 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

16.09.2025.,

www.oglasi.rs

Odličan stan na fantastičnoj lokaciji, kod Voždovačke crkve, na drugom spratu u održavanoj zgradi sa dva lifta. Stan se sastoji od prostrane dnevne sobe sa tprezarijom, dve spavaće sobe, renoviranog kupatila, kuhinje, terase i ulaznog hodnika. Stanu pripada ostava i podrum. Uknjizen....

 
 
 
  Stan, BEOGRAD, Labudovo Brdo, 100.000 €, 69,00 m2 cca 1450 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

05.09.2024.,

www.oglasi.rs

Državna nadogradnja, lift do 11. sprata. Trostran. Potkrovlje sa svim normalnim prozorima, bez krovnih. Dve velike sobe, veliki antre i kuhinja, velika terasa, panoramski pogled. Za renoviranje, više mogućnosti za adaptaciju, svetlo, mirno. Puno zelenila i parking mesta. Kompletna....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Bulevar, 198.000 €, 71,00 m2 cca 2790 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

16.09.2025.,

www.oglasi.rs

Prodajem trosoban stan u Bulevaru patrijarha Pavla. stan je povrsine 71 m2, nalazi se na II spratu stambene zgrade i ima terasu koja je okrenuta na dvoriste. Stan je kompletno renoviran, veoma lepo odrzavan, bez ikakvog ulaganja. U stanu ima puno svetla i dvostrano je orjentisan.....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Adice, 127.800 €, 71,00 m2 cca 1800 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

24.01.2025.,

www.oglasi.rs

U ponudi troiposoban stan na Adicama u novogradnji. Stan se nalazi na prvom spratu, čine ga dnevna soba sa kuhinjom, dve spavaće sobe, kupatilo, hodnik, terasa i gratis ostava od 5m2 u prizemlju zgrade. Zgrada je građena visokokvalitetnim materijalima. Cena je 1.800€ + PDV. U ponudi....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Telep, 162.100 €, 69,00 m2 cca 2350 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

27.05.2025.,

www.oglasi.rs

0643187924 Oglašavmo prodaju trosobnih stanova u izgradnji, u modernom stambeno-poslovonom kompleksu u Novom Sadu, nadomak Dunava, na jednoj od najpopularnijih lokacija u gradu Liman V. Najmoderniji način i stil gradnje, sa parking mestima i garažama, sa dvorišnim parkom za stanare....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, 164.800 €, 69,00 m2 cca 2390 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

16.09.2025.,

www.oglasi.rs

Predstavljamo Vam nekretninu koja se nalazi na fenomenalnoj lokaciji. Stan se nalazi u mirnoj ulici, bez buke. Stan ima i svoje pripadajuće parking mesto. Kao i dvorište i podrum. Sam stan zahteva ulaganja, ali takođe poseduje odličan raspored prostorija. Za više informacija o samoj....

 
 
 
  Stan, BEOGRAD, Centar, 130.000 €, 71,00 m2 cca 1830 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

24.01.2025.,

www.oglasi.rs

Odlična investicija. Dvorišni stan u srcu Zemuna. Prostor mereno ima 60m2 i 11m2 terase, uknjiženo 20m2. Stan je koncipiran kao dupleks. Na donjem nivou se nalazi soba sa kuhinjom, hodnik, kupatilo. Na gornjem nivou nalaze se dve prostrane sobe i velika terasa Stan je u izvornom stanju.....

 
 
 
  Kuća, RUMA, 45.000 €, 69,00 m2 cca 650 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

16.09.2025.,

www.oglasi.rs

Prodaje se prizemna kuća u selu Putinci. Odmah useljiva. Lepo održavana, sa ograđenim placem. Kuća poseduje priključke struje i vode, urađena je spoljna fasada, ispod kuće je zidani podrum. Na dvorištu je postavljena kapija na daljinsko upravljanje. Kuća se nalazi na lepoj lokaciji.....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Telep, 151.800 €, 69,00 m2 cca 2200 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

24.01.2025.,

www.oglasi.rs

TELEP, 69m2, TROSOBAN Predstavljamo Vam izuzetan komforan, svetao, trosoban dupleks u novoizgrađenoj zgradi, na četvrtom spratu u mirnoj ulici u blizini bulevara Patrijarha Pavla. Odličnog je strukturnog rasporeda i sastoji se od dnevnog boravka sa kuhinjom, terase od 10 m2 i odvojenog....

 
 
 
  Stan, BEOGRAD, Banjica, 160.000 €, 69,00 m2 cca 2320 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

16.09.2025.,

www.oglasi.rs

U prilici smo da vam ponudimo stan u mirnom delu Banjice, okružen zelenilom, odlične konfiguracije strukture 3,5 soban merene korisne površine na 73m2 ,visoki plafon. Stan se sastoji od: prostranog hodnika iz kog se ulazi u sve prostorije, 3 spavaće sobe, veliki dnevni boravak sa....

 
 
 
  Stan, BEOGRAD, Voždovac, 185.500 €, 69,00 m2 cca 2690 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

16.09.2025.,

www.oglasi.rs

Zgrada Vojne ustanove "Jedinstvo" nalazi se nedaleko od Voždovačke crkve". Stan se nalazi u aneksu zgrade. Severno - istočno orijentisan. Dvoiposoban stan: ulazni deo, dve sobe, kuhinja sa prirodnom ventilacijom. U centralnom delu stana se nalazi dnevni boravak i trpezarija. Velika,....

 
 
 
  Stan, VRDNIK, 68.000 €, 71,00 m2 cca 960 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

24.01.2025.,

www.oglasi.rs

Stan 71m2 u centru Vrdnika , lokacija top. Stan je bez tereta , vlasnik 1/1. Stan se nalazi na 3 spratu od 3. Stan ima i podrum površine 12m2. Na zgradi je ploča i kvalitetno je sagradjena zgrada , debeli zidovi. Zgrada ima svoj dimnjak i mogućnost grejanja čvrsto gorivo. Stan je....

 
 
 
  Stan, BEOGRAD, Bežanijska Kosa, 180.000 €, 71,00 m2 cca 2540 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

16.09.2025.,

www.oglasi.rs

2.0, 71m2, lođa i terasa, CG, 6/7, lift, telefon, interfon, podrum. Stan je uknjižen na 65m2, mereno 71m2. U mirnom delu Bežanijske kose, u zgradi okruženoj zelenilom i nezoniranim parking prostorom nalazi se ova nekretnina u održavanoj zgradi sa liftom. Stan je izuzetno komforan,....

 
 
 
  Stan, BEČEJ, 72.000 €, 69,00 m2 cca 1040 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

16.09.2025.,

www.oglasi.rs

Odličan trosoban stan u najmirnijem delu Bečeja, naselje Sever Đurkić. Prizemlje - visoki parter. Kompletno renoviran, nove instalacije, keramika, PVC spoljna i MDF unutrašnja stolarija. Sendvič izolacija zidova. 69 m2, plus dve terase 6m2 i 5m2, podrum 14m2. Korišćenje biciklane,....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Petrovaradin, 144.200 €, 69,00 m2 cca 2090 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

16.09.2025.,

www.oglasi.rs

Oglašavamo prodaju kopletno nameštenog trosobnog stana bez ulaganja. Stan je u prizemlju u kući koja ima četiri stana. Stan je uknjižen 1/1. Ima zaseban ulaz, prelepu terasu od 16m2, plac ispred kuće oko 200m2 i dva parking mesta. Sastoji se iz hodnika, dnevnog boravka sa trpezarijom,....

 
 
 
  Kuća, NOVI SAD, 149.350 €, 69,00 m2 cca 2160 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

15.07.2024.,

www.oglasi.rs

Prodaje se trosobna kuća u elitnom delu grada, u mirnoj ulici, u potezu ulice Cara Dušana. Kuća je deo dvojne kuće, sa posebnim ulazom i svojim ograđenim dvorištem, površine 70 m2. Stan je potpuno samostalno uknjižen bez tereta i nikakve veze nema sa susedom sem zajedničkog uličnog....

 
 
 
  Kuća, NOVI SAD, 149.350 €, 69,00 m2 cca 2160 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

12.05.2024.,

www.oglasi.rs

Prodaje se trosoban stan u elitnom delu grada, u mirnoj ulici, u potezu ulice Cara Dušana. Stan se nalazi u dvojnoj kući, sa posebnim ulazom i svojim ograđenim dvorištem, površine 70 m2. Stan je potpuno samostalno uknjižen bez tereta i nikakve veze nema sa susedom sem zajedničkog....